Militārā mantojuma karte

Militārā mantojuma karte

Militārā mantojuma karte  ir ne  tikai aicinājums doties savdabīgā  ceļojumā un  izzināt Latvijas militāro vēsturi, bet  ir  avots,  kur  vienkopus  atrodamas  ziņas  par  nereti mazpazīstamiem, bet tajā pat laikā ļoti interesantiem objektiem, par kuriem mēs tik maz ko zinām.

Ar militāro mantojumu  šajā kartē  tiek  saprasti vēsturiski brīvdabas objekti – skanstis, cietokšņi, atsevišķas pilis,  krasta  aizsardzības  baterijas,  bunkuri,  zemnīcas, nozīmīgu kauju vietas, bijušās karabāzes, armijas lidlauki un poligoni, kā  arī muzeji un kolekcijas un  vietas, kur vēsturi var izzināt „uz savas ādas”. Kartē iekļauti pārsvarā dažu pēdējo gadsimtu militārie objekti un tie ir saistīti ar dažādām militārām varām un to izpausmju formām.

Daudzi no aprakstītajiem objektiem ir labiekārtoti, daļā no tiem ir pieejami gidi. Nedaudzi ir pieejami ti- kai noteiktā kārtībā, bet atsevišķi – ir nelabiekārtoti vai slēgtas teritorijas. Taču pēdējie, - piemēram, Skrundas armijas pilsētiņa arī ir vērti, lai tos pieminētu militārā mantojuma sakarā.

Kartē ir iekļauti 60 objektu apraksti un attēli, t.sk. – vēsturiskie. Vienlaikus atrodama informācija par 239 naktsmītnēm. Daudzi no aprakstītajiem objektiem ie- tilpst NATURA 2000 teritorijās. Daži no tiem ir kultūras pieminekļi.

Karte izdota projekta "Baltijas Zaļā josta" ietvaros un daļēji finansēts ar Eiropas Savienības (Eiropas reģionālā fonda un Eiropas kaimiņattiecību partnerības instrumenta) atbalstu.